Bilgi Formu

Yukarıda verdiğiniz iletişim bilgileri ile 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik uyarınca her türlü ticari iletişim kapsamında, özellikle tarafınıza çeşitli avantajların sağlanıp sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim mesajlarının gönderilmesi amacıyla tarafımızca kullanılmasını, saklanmasını ve paylaşılmasını onaylamış olursunuz.

X

Masal Anlatıcılığı

Masal Anlatıcılığı

Masal Anlatıcılığı

Bu atölyemizin hedefi, edebiyatımızda önemli bir yeri olan masallar ile yaratıcı drama yöntemlerini birleştirilerek çocukların eğlenceli vakit geçirip hayata dair kazanımlar elde etmesini sağlamaktır.

Bu kazanımları sağlarken hem hayal dünyalarında bir keşfe çıkmalarını hem de mutlu vakit geçirirken onları düşündürmeyi amaçlayan bu atölye sonunda çocukların sosyal becerileri gelişir ve özgüvenleri artar.

Masalların öğretici özelliği ve sonunda muhakkak verilen mesajı ile soyut düşünebilme, iyi/kötü kavramlarını ayırt edebilme, toplum ve kurallar ile uyum içinde yaşama yetileri, kendini daha iyi ifade edebilme kazanımlarını elde eder.

Masal anlatıcısının anlatım esnasında onları da kimi zaman doğaçlama yaptırarak kimi zaman küçük şarkılar, tekerlemeler söyleterek kimi zamansa masalı onlara tamamlatarak masalın içine katmasıyla çok keyifli vakit geçirirler.